W piątek 22 kwietnia odbyły się ostatnie, dodatkowe zajęcia języka angielskiego w klasie II realizowane w ramach projektu Kreatywna Opolszczyzna - zadanie 1 - Kształtowanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych w oparciu o "Program Powszechnej Dwujęzyczności" PPD  - Bilingual Future.

  Zajęcia prowadzone były od października 2021 w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

  Uczniowie oraz nauczyciele otrzymali licencje - kody dostępu do platformy PPD "Bilingual Future". Podczas spotkań uczniowie poznawali w wersji multimedialnej, przygody sympatycznych bohaterów Toma i Keri. Program zapewniał dostęp do dwóch serii, z których każda składała się z 13 bajeczek. Na ich podstawie uczniowie odgrywali scenki, śpiewali piosenki oraz brali udział w zabawach utrwalających poznane słownictwo. Z przyjemnością wykonywali też prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Pełną realizację programu umożliwiały otrzymane przez szkołę materiały takie jak: teatrzyk wraz z pacynkami głównych bohaterów historyjek, karty obrazkowe, książeczki z kartami pracy indywidualnej, plakaty oraz pomoce plastyczne. Licencje do programu, otrzymane przez uczniów umożliwiały im naukę języka angielskiego także w domu, z pomocą rodziców.

  Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Z zaciekawieniem śledzili przygody Toma i Keri, bohaterów serii, przez co poszerzali i utrwalali słownictwo oraz w przyjemny sposób oswajali się z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone były przez mgr Irena Popiel i mgr Anita Macioszek. Łącznie przeprowadzono 40 zajęć.

  Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.


  Galeria zdjęć:

  • Program Powszechnej Dwujęzyczności PPD - Bilingual Future.  2022-05-03