W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany był Ogólnopolski Program Edukacyjny  „Trzymaj formę!”. Programem objęte były klasy V -VIII.  Celem programu  była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, jak również zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Program realizowany był na różnych zajęciach lekcyjnych.

  W poszczególnych klasach przeprowadzono zajęcia kulinarne, projekty edukacyjne i społeczne m.in.: „Czy wiesz co jesz?” - tworzenie plakatów pt.: „Piramida żywienia”. Klasa VII opracowała projekt „W dobrej formie” i zorganizowała aktywny oraz zdrowy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu klasa zorganizowała spacer Aleją Lipowo - dębową ks. Jana Dzierżona, patrona szkoły. Uczniowie przygotowali również warsztaty kulinarne przyrządzania zdrowych przekąsek pełnych zdrowia i witamin: robienia Tortilli z warzywami oraz smacznych  gofrów z owocami.

  W klasach przeprowadzono również zajęcia z edukacji konsumenckiej w oparciu o materiały i prezentację przekazaną przez Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Opolu.

   

  AM


  Galeria zdjęć:

  • Program Trzymaj formę!
  • Program Trzymaj formę!
  • Program Trzymaj formę!
  • Program Trzymaj formę!
  • Program Trzymaj formę!  2024-06-19